Pakiet medyczny przez internet

Twój przewodnik krok po kroku jak wybrać pakiet medyczny przez internet

Czas jest zazwyczaj ograniczony, aby wybrać najlepszy pakiet medyczny przez internet dla swojej rodziny, ale pośpiech i wybór niewłaściwego może być kosztowny. Oto przewodnik od początku do końca, który pomoże Ci wybrać najlepszy plan dla Ciebie i Twojej rodziny, niezależnie od tego, czy jest to sprzedaż federalna, czy pracodawca.

Krok 1: Wybierz rynek dla swoich pakietów medycznych przez internet


Większość osób posiadających ubezpieczenie zdrowotne uzyskuje je za pośrednictwem pracodawcy. Jeśli jesteś jedną z tych osób, nie musisz korzystać z rządowych giełd ubezpieczeniowych ani platform handlowych. Zasadniczo Twoja firma to Twój rynek.

Jeśli Twój pracodawca oferuje ubezpieczenie zdrowotne i chcesz poszukać alternatywnego planu na giełdach, możesz to zrobić. Ale pakiet medyczny przez internet będzie kosztować znacznie więcej. Dzieje się tak, ponieważ większość pracodawców płaci część składek na ubezpieczenie pracowników i ponieważ plany mają średnio niższe łączne składki.

Krok 2: Wybierając pakiet medyczny przez internet Porównaj rodzaje oferowanych planów


Podczas zakupów pakietu medycznego przez internet napotkasz zupę alfabetyczną;

Najpopularniejszymi rodzajami polis ubezpieczenia zdrowotnego są HMO, PPO, EPO lub POS plany. Rodzaj, który wybierzesz, pomoże określić Twoje koszty bieżące oraz lekarzy, do których możesz się zgłosić.

Porównując plany, szukaj podsumowania korzyści. Internetowe platformy handlowe zazwyczaj zawierają link do podsumowania i pokazują koszt w pobliżu tytułu planu. Powinien być również dostępny katalog dostawców, który zawiera listę lekarzy i klinik uczestniczących w sieci planu. Jeśli przechodzisz przez pracodawcę, poproś administratora świadczeń w miejscu pracy o podsumowanie świadczeń.

Porównując różne plany, przyjrzyj się potrzebom medycznym swojej rodziny pod lupą. Spójrz na ilość i rodzaj leczenia, jakie otrzymałeś w przeszłości. Chociaż niemożliwe jest przewidzenie wszystkich wydatków medycznych, znajomość trendów może pomóc w podjęciu świadomej decyzji.

Jeśli wybierzesz plan HMO lub POS

Jeśli wybierzesz plan HMO lub POS, który wymaga skierowania, zazwyczaj przed zaplanowaniem zabiegu lub wizytą u specjalisty musisz udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Ze względu na ten wymóg wiele osób woli inne plany. Jednak ze względu na ograniczenia HMO są ogólnie najtańszym rodzajem planu zdrowotnego.

Plany POS i HMO mogą być lepsze, jeśli nie masz nic przeciwko, aby Twój lekarz główny wybierał dla Ciebie specjalistów. Jedną z korzyści jest to, że po Twojej stronie jest mniej pracy, ponieważ personel lekarza koordynuje wizyty i zajmuje się dokumentacją medyczną. Jeśli wybierzesz plan POS i wyjdziesz z sieci, upewnij się, że otrzymałeś skierowanie od swojego lekarza z wyprzedzeniem, aby zmniejszyć koszty z własnej kieszeni.

Jeśli wolisz wybrać swoich specjalistów wybierając pakiet medyczny przez internet, możesz być bardziej zadowolony z PPO lub EPO. EPO może pomóc w utrzymaniu niskich kosztów, o ile znajdziesz dostawców w sieci; jest to bardziej prawdopodobne w przypadku większego obszaru miejskiego. PPO może być lepsze, jeśli mieszkasz na odległym lub wiejskim obszarze z ograniczonym dostępem do lekarzy i opieki, ponieważ możesz zostać zmuszony do opuszczenia sieci.

A co z HDHP z kontem oszczędnościowym?


Pakiet medyczny przez internet i plan zdrowotny podlegający wysokiemu odliczeniu może być jednym z powyższych typów – HMO, PPO, EPO lub POS – ale musi przestrzegać pewnych zasad, aby kwalifikować się do HSA. Te HDHP mają zwykle niższe składki, ale płacisz wyższe koszty z własnej kieszeni, zwłaszcza na początku. To jedyne plany, które kwalifikują Cię do otwarcia HSA, czyli konta podatkowego, z którego możesz korzystać do opłacania kosztów opieki zdrowotnej. Jeśli jesteś zainteresowany tym układem, najpierw zapoznaj się z tajnikami HSA i HDHP.

Krok 3: Porównaj pakiety medyczne przez internet


Koszty są niższe, gdy idziesz do lekarza w sieci, ponieważ firmy ubezpieczeniowe zawierają niższe stawki z dostawcami usług sieciowych. Kiedy wychodzisz z sieci, lekarze nie mają uzgodnionych stawek i zazwyczaj jesteś na haku za wyższą część kosztów.

Jeśli wolisz lekarzy i chcesz się z nimi spotykać, upewnij się, że znajdują się oni w katalogach dostawców u firmy w której wybierzesz pakiet medyczny przez internet.Możesz również zapytać bezpośrednio swoich lekarzy, czy przyjmują określony plan zdrowotny.

Jeśli nie masz preferowanego lekarza, poszukaj planu z dużą siecią, aby mieć większy wybór. Większa sieć jest szczególnie ważna, jeśli mieszkasz w społeczności wiejskiej, ponieważ będzie większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz lokalnego lekarza, który zastosuje się do Twojego planu.

Jeśli to możliwe, wyeliminuj wszelkie plany, które nie mają lokalnych lekarzy w sieci, oraz te, które oferują bardzo niewiele opcji dostawcy w porównaniu z innym niź kupisz pakiet medyczny przez internet.

Krok 4: Zanim wybierzesz najlepszy pakiet medyczny przez internet Porównaj koszty bieżące


Koszty zewnętrzne są prawie tak samo ważne jak sieć. Podsumowanie korzyści z każdego planu powinno jasno określać, ile będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni za usługi. Witryna federalnego rynku handlowego oferuje migawki tych kosztów do porównania, podobnie jak wiele rynków stanowych.

W tym miejscu warto znać kilka słów związanych z ubezpieczeniami zdrowotnymi. Jako konsument, Twoja część kosztów składa się z udziału własnego, współpłatności i współubezpieczenia. Łączna kwota, jaką możesz wydać z własnej kieszeni w ciągu roku, jest ograniczona, a ta maksymalna kwota z kieszeni jest również wymieniona w informacjach o planie. Ogólnie rzecz biorąc, im niższa składka, tym wyższe koszty bieżące.

Twoim celem wybierając pakiet medyczny przez internet na tym etapie jest zawężenie wyboru na podstawie kosztów bieżących. Plan, który pokrywa większą część kosztów leczenia, ale ma wyższe miesięczne składki, może być lepszy, jeśli:

 • Często odwiedzasz lekarza pierwszego kontaktu lub specjalistę.
 • Często potrzebujesz pomocy w nagłych wypadkach.
 • Regularnie bierzesz drogie lub markowe leki.
 • Spodziewasz się dziecka, planujesz mieć dziecko lub mieć małe dzieci.
 • Masz zaplanowaną operację.
 • Zdiagnozowano u Ciebie chorobę przewlekłą, taką jak cukrzyca lub rak.
 • Plan z wyższymi kosztami bieżącymi i niższymi miesięcznymi składkami może być lepszym wyborem, jeśli:
 • Nie możesz sobie pozwolić na wyższe miesięczne składki za plan z niższymi kosztami bieżącymi.
 • Jesteś zdrowy i rzadko chodzisz do lekarza.

Krok 5: Pakiet medyczny przez internet porównaj korzyści


Do tej pory prawdopodobnie masz ograniczone możliwości do kilku. Aby jeszcze bardziej przeanalizować, wróć do tego podsumowania korzyści, aby sprawdzić, czy którykolwiek z planów obejmuje szerszy zakres usług. Niektóre mogą mieć lepszy zasięg na takie rzeczy, jak fizjoterapia, leczenie bezpłodności lub opieka psychiatryczna, podczas gdy inne mogą mieć lepsze pokrycie w nagłych wypadkach.

Jeśli pominiesz ten szybki, ale ważny krok, możesz przegapić plan, który będzie lepiej dostosowany do Ciebie i Twojej rodziny.

Gdy masz już kilka opcji, pora odpowiedzieć na wszelkie pytania. W niektórych przypadkach wystarczy rozmowa z osobą, więc może nadszedł czas, aby zadzwonić do linii obsługi klienta planu. Zapisz swoje pytania z wyprzedzeniem i miej pod ręką pióro lub komputer, aby zapisać odpowiedzi.

Oto kilka przykładów tego, o co możesz zapytać wybierając pakiet medyczny przez internet:

 • Biorę pewne lekarstwa. Jak to obejmuje ten plan?
 • Jakie leki na mój stan są objęte tym planem?
 • Jakie świadczenia położnicze są objęte ubezpieczeniem?
 • Co się stanie, jeśli zachoruję podczas podróży za granicę?
 • Jak rozpocząć rejestrację i jakich dokumentów będę potrzebować?
 • Ostatnia wskazówka: nie zapomnij przerwać starego planu, jeśli taki masz, przed rozpoczęciem nowego.

Lista kontrolna: pakiet medyczny przez internet
Oto krótkie podsumowanie powyższych kroków:

 • Przejdź do swojego rynku i wyświetl obok siebie opcje planu.
 • Zdecyduj, który rodzaj planu – HMO, PPO, EPO lub POS – jest najlepszy dla Ciebie i Twojej rodziny oraz czy chcesz mieć plan kwalifikujący się do HSA.
 • Wyeliminuj plany, które wykluczają twojego lekarza lub lokalnych lekarzy w sieci dostawcy.
 • Określ, czy chcesz mieć więcej ubezpieczenia zdrowotnego i wyższych składek, czy też niższe składki i wyższe koszty bieżące.
 • Upewnij się, że każdy wybrany przez Ciebie pakiet medyczny przez internet pokryje koszty regularnej i niezbędnej opieki, na przykład recept i lekarzy specjalistów.

Jedna myśl w temacie “Pakiet medyczny przez internet”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *