Pakiet medyczny dla weteranów

Wielu weteranów kwalifikuje się do opieki zdrowotnej z VA (Pakiet medyczny dla weteranów). Podobnie jak inne pakiety opieki zdrowotnej, pakiet świadczeń medycznych kładzie nacisk na profilaktykę i opiekę podstawową, oferując pełen zakres usług ambulatoryjnych i szpitalnych. Poniżej znajduje się podsumowanie pakietu medycznego dla weteranów:

Kwalifikujący się pakiet medyczny dla weteranów

Pakiet medyczny dla weteranówPakiet dla weteranów jest ogólnie przyznawany wszystkim zarejestrowanym weteranom, niezależnie od grupy priorytetowej.

Ile kosztuje VA Healthcare? Pakiet medyczny dla weteranów?

VA zapewni ci opiekę zdrowotną w przypadku chorób spowodowanych lub pogorszonych przez twoją służbę wojskową. Jeśli doznałeś poważnych obrażeń lub kalectwa, możesz być uprawniony do otrzymania bezpłatnej opieki medycznej od VA, a nie tylko opieki związanej z obrażeniami. Możesz również uzyskać więcej opieki od VA, jeśli masz dochód poniżej pewnych limitów.

Jeśli jesteś weteranem niepełnosprawnym w 50% lub większym lub byłym jeńcem wojennym, cała opieka medyczna z VA jest bezpłatna. Istnieją inne grupy, które mogą otrzymać część lub całość opieki medycznej VA za darmo, zobacz naszą stronę VA Copay, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Usługi medyczne objęte przez VA i pakiet medyczny dla weterana

Poniżej znajduje się ogólna lista usług opieki zdrowotnej świadczonych przez VA i pakiet medyczny dla weteranów:

Ambulatoryjna opieka medyczna, chirurgiczna i psychiczna, w tym opieka nad uzależnieniami.
Opieka szpitalna, medyczna, chirurgiczna i psychiczna, w tym opieka nad uzależnieniami.
Leki na receptę, w tym leki dostępne bez recepty oraz środki medyczne i chirurgiczne dostępne w ramach krajowego systemu formularzy VA.
Poradnictwo w żałobie.
Kompleksowe usługi rehabilitacyjne inne niż usługi zawodowe.
Konsultacje, profesjonalne doradztwo, szkolenia i usługi w zakresie zdrowia psychicznego dla członków najbliższej rodziny lub prawnego opiekuna weterana.
Trwały sprzęt medyczny oraz urządzenia protetyczne i ortotyczne, w tym okulary i aparaty słuchowe.
Domowe usługi zdrowotne.


Pakiet medyczny dla weteranów opieka profilaktyczna, taka jak:


Szczepienia
Okresowe badania lekarskie
Oceny opieki zdrowotnej
Edukacja zdrowotna, w tym edukacja żywieniowa
Testy przesiewowe
Chirurgia rekonstrukcyjna (plastyczna) wymagana w wyniku choroby lub urazu, ale nie obejmuje chirurgii plastycznej, która nie jest medycznie konieczna.
Opieka zastępcza, hospicjum i opieka paliatywna.
Płatność kosztów podróży i podróży kwalifikujących się weteranów.


Ciąża i poród, w zakresie dozwolonym przez prawo.
Wypełnianie formularzy.
Opieka w nagłych wypadkach w placówkach VA.
Opieka w nagłych wypadkach w placówkach innych niż VA pod pewnymi warunkami: Świadczenie to stanowi siatkę bezpieczeństwa dla weteranów wymagających opieki w nagłych wypadkach z powodu niepełnosprawności związanej z usługami lub zapisanych weteranów, którzy nie mają innych środków na opłacenie rachunku za wypadek w prywatnej placówce. Jeśli inny dostawca ubezpieczeń zdrowotnych płaci całość lub część rachunku, VA nie może zapewnić żadnego zwrotu.

Jak ubiegać się o VA Health Care i kupić pakiet medyczny dla weteranów

Możesz złożyć wniosek przez telefon, dzwoniąc pod numer 877-222-VETS (8387), od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 rano do 8 wieczorem czasu wschodniego. Możesz również złożyć wniosek online, odwiedzając stronę internetową VETS.GOV.

POZNAJ SWOJE KORZYŚCI PŁYNĄCE Z PAKIETU MEDYCZNEGO DLA WETERANÓW

2 myśli w temacie “Pakiet medyczny dla weteranów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *