Pakiet medyczny dla samozatrudnionych

Jak uzyskać Pakiet medyczny dla samozatrudnionych ?

Bycie swoim własnym szefem jest ekscytujące! Masz kontrolę i robisz coś, co Cię naprawdę interesuje! Ale co z tym, do czego większość ludzi wykorzystuje swojego pracodawcę: pakiet medyczny dla samozatrudnionych?

Jeśli jesteś samozatrudniony, jakie masz opcje w świecie opieki zdrowotnej? Pokażemy Ci różne sposoby na zdobycie dobrego reportażu właśnie tutaj!

Jak uzyskać pakiety medyczne dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych?

Samozatrudnienie może oznaczać wszystko, od posiadania własnej firmy po stałą pracę jako niezależny strzelec. Niezależnie od umowy, idziesz po linie bycia własnym szefem i odpowiadasz za wszystko, łącznie z ubezpieczeniem zdrowotnym i pakietem medycznym dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych!

Porozmawiajmy więc o opcjach, jeśli planujesz grać na własny rachunek przez krótki czas lub jeśli wiesz, że jest to coś w Twoich długoterminowych planach.

Co będzie dla Ciebie najlepsze?

Pakiety medyczne dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych przez krótki czas

Świat pracy może być nieprzewidywalny. Możesz czuć się dość stabilnie na szczeblu kariery, a potem bum! Życie się toczy i przez chwilę jesteś na innej ścieżce.

Załóżmy, że mamy przyjaciela o imieniu Ollie. Właśnie rzucił pracę w firmie, w której zapisał się do ich grupowego ubezpieczenia zdrowotnego. Ale teraz, kiedy odszedł, Ollie zwrócił się do pracy jako wolny strzelec i poszerzył swoją wiedzę dzięki kilku dodatkowym kursom. Planuje jak najszybciej wrócić do świata pracy pełnoetatowej.

Jakie są jego krótkoterminowe rozwiązania wybierając pakiet medyczny dla samozatrudnionych pomiędzy? Spójrzmy!

KOBRA

OK, Ollie może kontynuować plan grupowego ubezpieczenia zdrowotnego swojego poprzedniego pracodawcy z ubezpieczeniem zdrowotnym COBRA. COBRA umożliwia tymczasowe utrzymanie tego samego planu opieki zdrowotnej, który był przez pracodawcę, który miałeś w poprzedniej pracy (zwykle do 18 miesięcy). Ale Ollie zapłaci za to więcej co miesiąc, ponieważ jego pracodawca nie płaci już części premii.

Krótkoterminowe ubezpieczenie zdrowotne
Inną opcją dla Olliego (jeśli chce zaoszczędzić na składce) jest krótkoterminowe ubezpieczenie zdrowotne. Jak krótko rozmawiamy? Cóż, może to trwać do trzech miesięcy.1 Ollie mógłby zapisać się na krótkoterminowy plan poza zwykłym okresem zapisów – co jest plusem – a jego miesięczne składki będą niskie. Ale jest ku temu powód! Krótkoterminowe polisy wiążą się z wysokimi kosztami bieżącymi i jest mało prawdopodobne, aby pokryły istniejące wcześniej warunki Ollie, jeśli takie istnieją. Dlatego powinien skonsultować się z ubezpieczycielem przed zarejestrowaniem się i wybierając pakiet medyczny dla samozatrudnionych.

Branżowe ubezpieczenie zdrowotne
Powiedzmy, że Ollie planuje na jakiś czas zostać wolnym strzelcem między pracą. Ma szczęście, bo znalazł związek freelancerów, który oferuje zniżki na ubezpieczenie zdrowotne. Istnieją inne branżowe plany ubezpieczeń zdrowotnych – dla każdego, od opiekunów po absolwentów szkół wyższych. Ale zawsze czytaj drobnym drukiem w takich sytuacjach, aby uniknąć płacenia więcej za plan, który daje mniej na drodze opieki zdrowotnej w porównaniu do samodzielnego korzystania z pakiet medyczny dla samozatrudnionych.

Pakiet medyczny dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą


Spójrzmy teraz na osoby, które na dłuższą metę pracują na własny rachunek. Istnieje kilka różnych sposobów ochrony zdrowia i ubezpieczenia. Wszystko zależy od tego, czego szukasz, ile masz dochodów i kto potrzebuje pokrycia.

Weź Rebeccę. Ma trzydzieści lat i pracuje jako niezależna opiekunka. Jest też samotną matką dwójki dzieci. Oto jej opcje:

Rynek Pakietów medycznych dla samozatrudnionych


Pakiet medyczny dla samozatrudnionych pierwszym przystankiem, jaki Rebecca może zrobić, jest rządowy rynek ubezpieczeń zdrowotnych. To tam może dowiedzieć się, czy kwalifikuje się do Medicaid, ulg podatkowych lub niższych składek na ubezpieczenie zdrowotne2. Tam też może zapisać swoje dzieci do Programu Ubezpieczenia Zdrowotnego Dzieci (CHIP), jeśli kwalifikuje się do takiej pomocy.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne


Niektórzy ubezpieczyciele mają plany skierowane do osób takich jak Rebecca – osób pracujących na własny rachunek i potrzebujących opieki zdrowotnej z dobrym ubezpieczeniem za przystępną cenę. Życie Rebeki jest zajęte! Potrzebuje pakietu medycznego dla samozatrudnionych , który zapewni jej i jej dzieciom szeroki wachlarz korzyści (od dostępu do usługodawców w sieci i szpitali po coroczne badania kontrolne i opiekę profilaktyczną) dla niej i jej dzieci bez dodatkowych kosztów. Najlepszy wybór Rebeki? Porozmawiaj z niezależnym agentem ubezpieczeniowym, który pomoże jej znaleźć najlepszy plan za najlepszą cenę!

Ministerstwa współdzielenia opieki zdrowotnej


Rebecca właśnie usłyszała o innym sposobie pokrycia kosztów opieki zdrowotnej: Pakiet medyczny dla samozatrudnionych , wspólna służba. Po pierwsze, ministerstwo dzielenia się opieką zdrowotną nie jest technicznie „ubezpieczeniem zdrowotnym”. To bardziej przypomina grupę ludzi, którzy należą do organizacji, takiej jak kościół lub ministerstwo, i łączą swoje pieniądze w fundusz. Wykorzystują ten fundusz, aby pokryć główne koszty opieki zdrowotnej dla członków grupy.

Może się to wydawać dobrą opcją, jeśli jesteś zdrowy i nie masz osób na utrzymaniu, ale są wady. Mianowicie pakiet medyczny dla samozatrudnionych może mieć ograniczenia dotyczące tego, za co ministerstwo może zgodzić się płacić. Ministerstwa nie są regulowane ustawą o przystępnej cenie, co oznacza, że ​​nie są zobowiązane do pokrycia istniejących wcześniej schorzeń.

Wskazówki dla osób wybierających pakiet medyczny dla samozatrudnionych


OK, jako osoba samozatrudniona podwajasz się również jako dyrektor ds. Zasobów ludzkich! Nie ma do kogo dzwonić z pytaniami o Twoje korzyści. Ale nie bój się! Zainicjowaliśmy kilka wskazówek, jeśli jesteś samozatrudniony i kupujesz pakiet medyczny dla samozatrudnionych.

  1. Rozważ agencje, które mogą pomóc
    Nasi przyjaciele Ollie i Rebecca mogą czuć się samotni i nieobecni w świecie osób samozatrudnionych. Praca w dużej firmie nie daje poczucia bezpieczeństwa. Dlatego dobrym pomysłem jest nawiązanie kontaktu z organizacjami, które oferują coś podobnego – na przykład Stowarzyszenie na rzecz Samozatrudnionych.5 Członkostwo może zapewnić dostęp do zniżkowych planów ubezpieczenia zdrowotnego, zdrowotnych kont oszczędnościowych (HSA) i innego wsparcia.
  2. Pamiętaj o odliczeniu podatku na Pakiet medyczny dla samozatrudnionych osób pracujących na własny rachunek
    Mówimy o pieniądzach, ludzie! Bycie swoim własnym szefem oznacza również przyjmowanie pukania, jeśli biznes jest powolny. Dlatego kupując ubezpieczenie zdrowotne, ważne jest, aby wiedzieć, jak sprawić, by Twoje pieniądze pracowały ciężej. Możesz to zrobić dzięki odliczeniu podatku na ubezpieczenie zdrowotne dla osób samozatrudnionych.

Jeśli kwalifikujesz się do takiego odliczenia, oznacza to, że możesz co roku odliczać 100% składek na ubezpieczenie zdrowotne od skorygowanego dochodu brutto.Jest to odliczenie dla osób samozatrudnionych i osób na ich utrzymaniu – nie dla małych firm.

Oto kilka rzeczy, które musisz zrobić, aby się zakwalifikować:

Nie pokazuj żadnych innych form ubezpieczenia zdrowotnego. Musisz udowodnić, że masz własne osobiste ubezpieczenie zdrowotne i nie jesteś objęty planem grupowym pracodawcy ani wymieniony w polisie innej osoby – tak jak polisa współmałżonka a także pakiet medyczny dla samozatrudnionych. Co więcej, nie możesz ubiegać się o odliczenie, jeśli kwalifikujesz się do pokrycia z planu grupowego współmałżonka, ale zdecydujesz się z niego nie korzystać.

Udowodnij swoje dochody z samozatrudnienia. Aby ubiegać się o odliczenie, musisz mieć dochód. A jeśli masz kilka różnych strumieni dochodu z tytułu samozatrudnienia, możesz ubiegać się o odliczenie tylko od jednego z tych strumieni. Ten z najwyższym dochodem jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem!

  1. Plan zdrowotny o wysokiej odliczeniu ma sens finansowy
    Jeśli Twój plan ubezpieczenia zdrowotnego lub pakiet medyczny dla samozatrudnionych ma wysoki udział własny, oznacza to niższe miesięczne składki. A my to lubimy! Jest również świetny dla osób samozatrudnionych, takich jak Ollie i Rebecca, ponieważ zmniejsza ich miesięczne wydatki. Muszą tylko upewnić się, że w razie potrzeby mogą zapłacić wyższą odliczenie. I tu właśnie pojawia się zdrowotne konto oszczędnościowe.

Podsumowując: HSA jest kontem oszczędnościowym uprzywilejowanym podatkowo, powiązanym z planem zdrowotnym o wysokim poziomie odliczenia (HDHP). To konto oszczędnościowe dla Ciebie i Twoich bliskich na opłacenie kwalifikujących się kosztów leczenia. Odsetki, które zarabiasz w HSA, są odroczone podatkowo, a wypłaty, które dokonujesz w celu pokrycia kosztów leczenia, również są wolne od podatku.

Pakiety medyczne dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych podczas wakcji

Możesz także spróbować pracować z wyprzedzeniem, aby nie mieć tylu obowiązków podczas wakacji. Każdego dnia poświęcaj dodatkową godzinę na kilka dni przed planowanym urlopem, abyś mógł wykonać ważne zadania przed wyjazdem. Dodatkowo jeśli masz pakiet medyczny dla samozatrudnionych i jeśli masz innych pracowników, możesz powoli pracować nad delegowaniem niektórych zadań, aby nie zawsze wszystkim zarządzać i mieć trochę miejsca na przerwę. Chociaż możesz nie być w stanie całkowicie odłączyć się od sieci (w zależności od charakteru Twojej firmy), nadal możesz cieszyć się wolnym czasem.

Nie musisz pracować w tradycyjnym miejscu pracy, aby cieszyć się pakietem świadczeń. W rzeczywistości, tworząc własny pakiet medyczny dla samozatrudnionych, masz możliwość ustalenia szczegółów według własnych upodobań. Może zajść potrzeba dodatkowego planowania, ale wynik może oznaczać większe dostosowanie i elastyczność w małej firmie lub korzyściach dla osób pracujących na własny rachunek i wykupując pakiet medyczny dla samozatrudnionych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *